Naš projekt doprinosi ostvarenju narednih ciljeva programa:
1. Poboljšati kvalitetu i povećati broj mobilnosti koje uključuju učenike i nastavno osoblje u raznim zemljama članicama.
2. Poboljšati kvalitetu i povećati broj partnerstava među školama u različitim zemljama članicama da bi uključili minimalno 3 milijuna u zajedničke aktivnosti tijekom perioda trajanja programa.
3. Potaknuti učenje suvremenih stranih jezika.
4. Potaknuti razvoj inovativnih IKT utemeljenih sadržaja, usluga, pedagogija i praksi za cjeloživotno učenje.
5. Poboljšati kvalitetu i europsku dimenziju usavršavanja učitelja.
Danas, kada se promijene događaju vrtoglavom brzinom, izuzetno je važno uspostaviti dobre odnose među svm europskim zemljama. Upotreba engleskog kao zajedničkog jezika potaknut će komunikaciju, ali i pomoći da se premoste razlike koje postoje među uključenim školama. Učenici i učitelji imat će brojne prilike da obogate svoju upotrebu engleskog. Osim toga, pažnja posvećena učenju i korištenju stranog jezika imat će pozitivan učinak na napredak u materinjem jeziku. Nadalje, oba jezika se aktivno koristite tijekom projekta i predstavljeni su na projektnoj web-stranici i na izložbama. Upravo zbog toga, učitelji engleskog jezika imaju izuzetno važnu ulogu u pomaganju učenicima i izvedbi svih zadataka.
IKT je glavni alat za pripremu i predstavljanje našeg rada široj javnosti. Također ćemo koristiti intervjue za novine, lokalni radio i televiziju da bismo tim putem doprli do što većeg broja ljudi.
Kroz učeničke kampove i razmjene među partner školama, učenici će imati priliku upoznati druge mlade ljude i učitelje, ne samo putem tehnologije, nego i u stvarnom svijetu. Kontakt i upoznavanje drugih je način da se proširi njihova svijest i poveća razina socijalnih vještina. Posjeti drugim školama, gradovima i zemljama pomoći će učenicima da sagledaju svijet preko svojih granica, otvarajući im nove vidike i mogućnosti za budućnost.
Sudjelujući u aktivnostima primarno orijentiranim na ekologiju, zaštitu okoliša i kulturu, učenici će razviti određenu nacionalnu, ali i europsku samosvijest.
U svakom trenutku, uloga učitelja je izuzetno važna u pripremi budućih generacija da bismo imali slobodoumno europsko građanstvo.
Osim gore navedenih ciljeva, obratit ćemo pažnju na naredne ciljeve iz konteksta programa: Razviti sposobnost kreativnog razmišljanja; Omogućiti suradnju i koordinaciju među učenicima; pomoći učenicima razviti jezične vještine, samopouzdanje, socijalne, emocionalne i psiho-motoričke vještine, IKT vještine; Omogućiti kulturnu interakciju među različitim kulturama; Pomoći učenicima da razviju toleranciju prema drugim mišljenjima i uvjerenjima.
Važnost u odnosu na ciljeve programa (Program za cjeloživotno učenje)
TEME:
-
Okoliš / održivi razvoj
-
Aktivno građanstvo
-
Učenje, poučavanje stranog jezika
PODRUČJA UČENJA
-
Obrazovanje o očuvanju okoliša
-
Strani jezik
-
Nove tehnologije
KLJUČNE KOMPONENETE
-
Komunikacija na stranom jeziku
-
Kulturna samosvijest
-
Učiti kako učiti
-
Komunikacija na materinjem jeziku
-
Digitalna kompetencija
-
Društvena i građanska kompetencija
-
Osjećaj za inicijativu i poduzetništvo
-
Matematička kompetencija i osnovne kompetencije u znanosti i tehnologiji
HORIZONTALNA PROBLEMATIKA
-
Promicanje svijesti o važnosti kulturalne i lingvističke raznolikosti Europe, kao i potrebe borbe protiv rasizma, predrasuda i ksenofobije
-
Kulturalna i lingvistička raznolikost
-
Raditi prilagodbe za učenike s posebnim potrebama posebno potičući njihovu prilagodbu u redovno obrazovanje
-
Rasno o etničko podrijetlo
-
Jednake mogućnosti za oba spola
